O mnie

Data urodzenia: 03.07.1971, Starogard Gdański
Stan cywilny: żonaty; córka Julia, syn Przemysław

Szkoła

Ukończyłem Technikum Samochodowe im. I Brygady Pancernej Bohaterów Westerpllate  w Gdańsku przy ulicy Elbląskiej. Następnie ukończyłem studia – z tytułem magistra ekonomii – wydział transport i logistyka Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowe studia magisterskie o kierunku pedagogicznym na Politechnice Gdańskiej – wydział oceanotechniki i okrętownictwa, a także Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie uzyskując tytuł oficera dyplomowanego, na kierunku administracja w zakresie bezpieczeństwa publicznego (obecnie nadkomisarz w stanie spoczynku).

Praca

W  sytuacji  przemian ustrojowych, kształtowania się demokracji w 1991 roku po ukończeniu szkoły średniej podjąłem służbę w Komendzie Policji w Starogardzie Gdańskim, gdzie zaczynałem pracę od zwykłego policjanta patrolującego ulice i osiedla. W 1998 roku, mając 26 lat, zostałem najmłodszym Komendantem Policji w województwie gdańskim. W dniach 5-6 czerwca 1999 roku zabezpieczałem wizytę Jana Pawła II w Sopocie. W tym samym okresie – 1999 roku w skutek reformy administracyjnej kraju i podjętych studiów w Wyższej Szkole Policji przeszedłem do służby do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Później przez kolejne lata zajmowałem się przestępczością nieletnich. Współtworzyłem program powiatu starogardzkiego „Stop Przestępczości Nieletnich”, uczestniczyłem z ramienia Policji w zespole interdyscyplinarnym ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Starogard Gdański. W 2004 roku wygrałem konkurs na Komendanta Komisariatu Policji w Czersku. W czasie pięcioletniej kadencji uzyskałem szereg wyróżnień włącznie z nagrodą burmistrza – statuetki „Koła Młyńskiego” w dziedzinie społecznej-działalność na rzecz bezpieczeństwa,  za znaczącą poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy  Czersk. Również w tym okresie zostałem odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego. Obecnie po wygranych wyborach samorządowych 21 listopada 2010 roku objąłem urząd Wójta Gminy Kaliska.

Praca – Szkolenia – Polityka

1991 – 2004

Policjant Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim ostatnie zajmowane stanowisko specjalista ds. nieletnich i patologii w stopniu komisarza

1999 – szkolenie „bezpieczeństwo to wspólna sprawa”, Gdańsk

2000 – szkolenie „wspólnie przeciw przemocy dzieci i młodzieży”, Gdańsk

2002 – szkolenie rzeczników prasowych, Szkoła Policji w Słupsku

2003 – szkolenie współpraca z mediami WSPol Szczytno

– szkolenie dla lokalnych zespołów interdyscyplinarnych w ramach Wojewódzkiego Programu

pn. „wspólnie przeciw patologiom” – Wojewódzki Urząd Marszałkowski w Gdańsku

2004 – współtworzenie powiatowego programu Powiatu Starogardzkiego „Stop Patologii Dzieci i Młodzieży”

– praca w zespole ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie-Urząd Miasta Starogard Gdański

2004-2009
Komendant Komisariatu Policji w Czersku podległość służbowa Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach w stopniu nadkomisarza

2005 – szkolenie dla trenerów realizujących zagadnienia z zakresu przygotowania Policji dla

wdrożenia dorobku prawnego Schengen

2006 – 2010 – radny Rady Gminy Kaliska, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

2009 – przewodniczący Klubu Radnych „Inicjatyw Społecznych”

Startując w 2010 roku w wyborach  samorządowych na urząd Wójta Gminy Kaliska uzyskałem poparcie  1224 (54,91 proc.) głosujących. Startując jako kandydat niezależny i nie korzystający z poparcia jakiejkolwiek partii politycznej.

Hobby

Gry logiczne – szczególnie ulubione – szachy, filatelistyka w młodości, gry towarzyskie,

Muzyka – ulubione zespoły: polski „Dżem”, zagraniczny „Pink Floyd”