Zabawa karnawałowa w szczytnym celu…

W wigilę Święta Zakochanych „WALENTYNEK”  Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach zorganizował  Zabawę Karnawałową dla mieszkańców Gminy Kaliska. W tym roku przygrywał nam skoczne rytmy zespół TOAST.

Zespół bawił gości w rytm utworów z różnych okresów. Nie zabrakło też tradycyjnego pociągu, tak zawsze lubianego przez bawiących się gości. Wspólnie zatańczyliśmy poloneza i wiele innych tańców w kolorowych czapkach. W następnym konkursie  trzeba było wykazać się nie lada wiedzą ze  znajomości przeróżnych rodzajów tańca z odległych krańców Europy i świata.

f_w_66862_13c6c

Punktem kulminacyjnym zabawy była sprzedaż słodkich serduszek, której dochód przeznaczony został na szczytny cel, a mianowicie na wsparcie naszych dzieci w szkole i przedszkolu w Kaliskach. Udało nam się sprzedać wszystkie przygotowane serduszka.

Ostatnim punktem zabawy był konkurs na króla i królową balu. Jury w osobie Kuby Wojewódzkiego wraz ze swoimi pomocnicami Agnieszką Chylińską z prawej i z lewej Elżbietą Zapendowską po zaciętej walce wyłoniło zwycięską parę, którą zostali w tym roku państwo Gołąbkowie.